Tento týden je v Ostravě nabitý uměním – čekají nás vernisáže i komentované prohlídky

Na úterý 7. ledna se chystají hned dvě vernisáže: v galerii Industrial zahájí v 18:00 výstavu Karel Gregor, brněnský autor, která v galerii bude prezentovat soubor svých nejnovějších maleb.

V úterý v 17:00 bude také zahájena nová výstava v prostorách Komorní scény Aréna. Veřejnosti se představí fotograf Petr Hrubeš, kerého mnozí znají jako autora zajímavých fotografií a plakátů ostravského Divadla Petra Bezruče. Vystavený soubor Obscura volně navazuje na soubor Bodysofa s návrhářem Pavlem Ivančicem , který vyhrál v kategorii Art první cenu Czech press photo.

Ve čtvrtek 9. ledna v 17:00 bude v galerii Sokolská 26  zahájena výstava malířky Kataríny Szanyiové, která patří mezi respektované osobnosti českého výtvarného umění . Na Sokolské vystaví nový cyklus maleb s názvem Na hladině kůže.

Další čtvrteční vernisáží bude výstava Matěje Damka s názvem 6 x 6 = 36 pozoruji. Vernisáž můžete navštívit v 18:00 v Galerii V Rámci (Restaurace u Peciválů na Stodolní ulici). Matěj Damek (*1993) je studentem Střední odborné školy umělecké a gymnázia na ulici Hulvácká 1 v oboru Multimédia.

Ostravský Dům umění láká ve čtvrtek od 16:00 na komentovanou prohlídku výstavy Začátek století  s autorkou koncepce a hlavní kurátorkou Pavlínou Morganovou, která vede vědecko-výzkumné pracoviště pro dějiny umění na AVU, kde také přednáší české umění 20. století.

Tento týden bude uměním opravdu nabitý 🙂

katar1