TIP NA OŽIVENÍ CENTRA OD ONDŘEJE POLANSKÉHO – „DOMÁCÍ ÚKOL“ PRO INICIATIVU OSTRAVA JE V CENTRU

– V centru chybí veřejné záchodky. Nabízí se možnost opravit a zprovoznit existující záchodky na náměstí E. Beneše, ale nemělo by zůstat jen u nich. Chápu, že provoz a údržba je nevděčná práce, ale když zvládnou záchodky provozovat ve městech na západ i na východ od Ostravy, zvládli bychom to také. A zapomenout bychom neměli ani na nápojové fontánky, které v létě ocení všichni.

-Noční mříž v pasáži Vesmír. Nesmyslná bariéra ve městě, ve kterém se už tak špatně pohybuje pěšky. Původní problém, tedy že lidé v pasáži močí, se podařilo vyřešit, zato přibylo lidí, co močí na mříž. Well done. Ze všech možných řešení tak bylo zvoleno to nejpohodlnější, ale nejméně citlivé. Například noční strážník hlídající tramvajovou zastávku a pasáž by byl efektivnější a přinesl by i pár vedlejších výhod.

– V centru chybí večerka. S tím úřad sice moc nenadělá, spíše se divím tomu, že nikdo občas nepotřebuje něco koupit po 20h… Že by to s tím vylidněním centra bylo až tak vážné?

– Českobratrská ve špičce představuje regulérní rychlostní komunikaci v prostředku města, která znemožňuje efektivní pohodlný pěší pohyb. Čekání na přechodu pro chodce u Husova sadu je útrpná zkušenost, zvláště když trolejbus, na který jdete, je schopen během jednoho intervalu červené odbočit ze Sokolské, projet kolem sadu, po vašem přechodu, zastavit na zastávce, nabrat lidi a vesele zmizet v dálavách.

– Vyzkoušet třeba na jednu sezonu:  věnovat nějakou plochu trávníku v Husově sadu rekreaci, zejména možnosti pořádat pikniky. Park by to mohlo významně oživit. Plochu by bylo třeba zvlášť udržovat a zamezit volnému pohybu psů.

– Servis pro pejskaře. Konkrétně alespoň koše se sáčky by měly být instalovány u všech významnějších travnatých ploch a technické služby by měly častěji kontrolovat okolí právě např. dětských hřišť.

– Automobilový provoz na Masarykáči a v přilehlých pěších zónách. Mám v poslední době pocit, že po Masarykově náměstí houstne dopravní provoz a nově i parkování. Problém černého parkoviště na 28. října je už dostatečně znám, nově se ale rozšířilo třeba i na Zámeckou.

– Mimo špičku a večer chybí propojení hromadnou dopravou s okrajovými částmi města. V částech jako Stará Bělá, Čavisov nebo Lhotka bydlí nezanedbatelné množství lidí, jenže jak očekávat, že se tito lidé zúčastní divadelního představení, návštěvy koncertu nebo jiné kulturní akce spojené například s následným posezením u vína, když pak večer nemají žádný rozumný způsob, jak se dopravit domů?

IMG_1089-0.JPG