V Minikině bude mít premiéru ostravský dokument Století rádia

V ostravském televizním studiu vznikl nový televizní dokument Století rádia. Vymyká se tradičnímu pojetí tohoto žánru a důraz klade na využití zvukového záznamu. Tvůrci vytvořili obraz 20. století na pozadí historie rozhlasového vysílání v srdci Evropy. Tato dokumentární koláž je koncipovaná na základě autentických dobových rozhlasových nahrávek. Předpremiéra filmu se koná v úterý 26. listopadu v 15:00 hodin v ostravském Minikinu.

Rozhlas se stal ve 20. století fenoménem komunikačních možností, který do značné míry ovlivnil naši historii i její vnímání. Dokument Století rádia přichází s unikátním záměrem, prostřednictvím pečlivě vybraných rozhlasových záznamů, filmových archivů i autentických výpovědí přiblíží rozhodující období českých dějin. Tvůrci chtějí ukázat, jak tyto události formovaly médium rádia a naopak, jak rozhlas, klíčový zdroj informací a zábavy a současně propagandistický nástroj zneužitý ideologií, spoluvytvářel a ovlivňoval historii naší země.

Dokument Století rádia připravili scenárista Milan Švihálek, dramaturg Martin Novosad, střihač Jakub Voves a režisér Roman Vávra. Předpremiéra filmu se koná v úterý 26. listopadu v 15:00 hodin v ostravském Minikinu, televizní premiéra 30. listopadu na Čt art ve 20:25 hodin. 

image