V Ostravě začíná festival ProTibet

Ostrava i letos nabízí v rámci festivalu ProTibet zajímavé osobnosti a program. Můžete se těšit na Kateřinu Jacques a Martina Bursíka, na Báru Hrzánovou a Condurango band nebo PhDr. Jiřinu Šiklovou, CSc. Minikino zazáří premiérou strhujících filmů o Tibetu. Výtěžek festivalu bude věnován dětem ze školy Gyalten v Tibetu. Festival pořádá obecně prospěšná společnost MOST.

 „Festival ProTibet 2014 bude patřit všem, kteří se chtějí pobavit, seznámit se s kulturou Tibetu a rádi se zapojí do pomoci tibetským dětem,“ říká ředitelka neziskové organizace MOST, o. p. s. Ing. Jana Neboráková.

Festival potrvá od 26. února do 28. března. 13. ročník je výjimečný právě zastoupením mnoha zajímavých hostů a řadou skvělých společenských akcí. Kateřina Jacques a Martin Bursík pohovoří v klubu Atlantik o Tibetu a lidských právech. Parník nabídne koncert Báry Hrzánové s kapelou Condurango a literární Fiducia představí PhDr. Jiřinu Šiklovou, CSc., a její knihu „Vyhoštěná smrt“. Pro diváky bude zajímavou příležitostí nahlédnout do života Tibeťanů prostřednictvím výstav nebo filmů tibetských režisérů v Minikině. Dne 16.3. můžete společně vystoupat na beskydský Smrk (1276 m n.m.), abyste za zvuků tibetské trouby ochutnali tibetský máslový čaj.

Festival ProTibet 2014 se koná také v Praze, Brně, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Zlíně, Olomouci a dalších mnoha městech České republiky.

Obecně prospěšná společnost MOST podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšuje životní podmínky lidí žijících v indických Himálajích a v Tibetu. Pomáhá tisícům tibetských dětí, uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádským rodinám a starým lidem bez rodin. Realizuje projekty na podporu tamních škol a podporujeme místní ekonomiku zakládáním chráněných dílen.

 

Více informací najdete na http://protibet.cz/

protibet