V ostravském Trojhalí Karolina se otevřela veřejná sportoviště. Zdroj: Archiweb, 1.8.2014

V historické budově někdejší ústředny, která je součástí renovovaného areálu Trojhalí Karolina v Ostravě, se počátkem srpna otevřela veřejná sportoviště. Zájemcům nabídnou dvě tělocvičny, každou o rozloze 600 metrů čtverečních. Jedna je určena pro hráče badmintonu, druhá pro basketbal, volejbal a případně další míčové sporty, řekl novinářům programový manažer zájmového sdružení Trojhalí Karolina Jan Rušaj.
Pro sportovce je připraveno základní zázemí s 12 šatnami, z nichž dvě jsou určeny lidem s handicapem. Součástí areálu je i sportbar. Sportovci budou odbavováni přes recepci, která je stejně jako veškeré zázemí součástí suterénní ulice, jež je zároveň spojnicí mezi objektem někdejší ústředny (jednohalí) a bývalé elektrocentrály (dvojhalí), která slouží jako zastřešené náměstí. Ve všední dny bude areál otevřen od 08:00 do 22:00, o víkendech od 10:00 do 20:00.
Za návrhem na přestavbu Trojhalí stojí přední český architekt Josef Pleskot, který už se ve městě podílel například na proměně bývalého Plynojemu v multifunkční aulu Gong nebo na podobě vznikajícího Světa techniky. Přestavba objektů trvala zhruba dva roky a stála 170 milionů korun bez DPH, převážnou část nákladů uhradila evropská dotace.

Zdroj: http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&id=15951&type=1