Velký svět techniky se veřejnosti otevře v pátek 26. září

Za podpory fondů Evropské unie a rozpočtu České republiky bude v pátek 26. 9. 2014 zpřístupněno v Dolní oblasti Vítkovice nejen školám a školkám, ale také široké veřejnosti nové centrum Velký svět techniky, které hravou formou návštěvníkům představí zajímavosti vědy a techniky.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde návštěvníkům nabídne čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten bude rozlohou největší, zabere celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

Společným jmenovatelem všech světů bude poznání prostřednictvím zábavy a hry, na vlastní kůži bez nudných učebnic plných čísel. Návštěvníci by tady mohli přijít na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, pochopit, co je to vlastně duha nebo bouřka a spoustu dalšího.

Celodenní vstupné bude činit 190 Kč, pro děti 130 Kč, bude možné zakoupit i rodinnou vstupenku.

 

Zdroj: http://svet-techniky-ostrava.cz/cs