Výstava This is Not a Love Story v Industrial Gallery

Finská umělkyně Maija Laurinen a její manžel, slovenský umělec Michal Czinege zahájí v úterý 15. dubna v 18:00 svou výstavu v ostravské Industrial Gallery. Výstava není projektem založeným na společném tématu, ale spíše reflektuje dva individuální autorské přístupy umělců, kteří spolu žijí. Laurinen a Czinege mají rozdílné kulturní zázemí a také média, ve kterých tvoří. Zajímavý rozdíl je i v tom, že Laurinen pracuje hlavně v exteriéru (v krajině) a Czinege naopak v ateliéru. Tím, že jsou manželé a již delší dobu spolu žijí, navzájem se ovlivňují různými způsoby – vědomě či podvědomě od sebe přebírají nápady, poznatky a zkušenosti.

Výstava potrvá do 16. května 2014.

Maija Laurinen (1978) je finská umělkyně, v současnosti na doktorandském studiu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Vystavovala na Slovensku i v zahraničí.

Michal Czinege (1980) žije a pracuje na Slovensku. V roku 2011 absolvoval doktorandské studium na VŠVU v Bratislavě, kde dnes působí jako odborný asistent, vyučuje kurzy na katedře malby. Pravidelně vystavuje na Slovensku a v zahraničí, jeho díla jsou součástí státních i soukromých sbírek.

love_story