Známá česká fotografka Dita Pepe v Domě umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě připravila výstavu známé ostravské fotografky Dity Pepe. Vernisáž se uskuteční v úterý 8. července v 17 hodin
v Domě umění na Jurečkově ulici. Výstavu zahájí Dita Pepe, Jiří Siostrzonek z Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě a Jiří Jůza, kurátor výstavy a ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě.
Hudebně zahájení doprovodí Krystyna Skalická, Bára Baronová a překvapení. Knihu „Měj ráda sama sebe“ , která u příležitosti výstavy vychází, pokřtí Jana Drexlerová.
Výstava potrvá do neděle 14. září 2014.
Dita Pepe navštěvovala v letech 1994-1995 fotografický kurz na univerzitě Carla von Ossietzkiho v Oldenburgu. Po návratu do České republiky absolvovala v roce 1998 bakalářské studium fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. V roce 2000 začala učit fotografii na Střední umělecké škole v Ostravě. V roce 2003 dokončila na Slezské univerzitě magisterské studium fotografie. Aktuálně je jedním z vyučujících fotografie na ITF, kde vyučuje společně s partnerem, který je také fotograf.

Dita Pepe se věnovala reportážní fotografii, občasně se zabývá fotografií módy. Je autorkou cyklu inscenované portrétní fotografie Autoportréty, ve kterém se vyfotografovala s ženami různého věku, charakteru i společenského postavení.Ve své fotografické tvorbě také spolupracuje se svým partnerem Petrem Hrubešem.

20140705-084009-31209433.jpg